WhiteBIT Kripto Piyasa Yapıcı Programı

Piyasa yapıcılar için düşük komisyonlar ve geri ödemeler. Daha verimli alım satım için size gerekebilecek tüm araçları ve desteği sağlıyoruz.

    $1B Günlük Spot İşlem Hacmi

    427 Spot İşlem Çifti

    $0 Günlük Vadeli İşlem Hacmi

    0 Vadeli İşlem Çifti

WhiteBIT Kripto Piyasa Yapıcı Programı

En uygun şartlar

WhiteBIT'te son 30 gündeki piyasa yapıcı hacminize göre geri ödeme ve indirimler kazanın.

Spot komisyon oranları

-%0.010

Piyasa yapıcı için en düşük

%0.020

Piyasa alıcı için en düşük

Vadeli işlem komisyon oranları

-%0.010

Piyasa yapıcı için en düşük

%0.025

Piyasa alıcı için en düşük

Profesyonel ticaretinize sağlam bir temel

WhiteBIT tüm piyasa yapıcıların ve kurumsal tüccarların ihtiyaçlarını karşılayacak kapsamlı çözümler sunmaktadır.

Kolokasyon
Yakında gelecek

Kolokasyon

Borsaya doğrudan erişim sağlayarak en düşük ping ile daha hızlı alım satım yapın.

Alt Hesaplar

Alt Hesaplar

Tüm varlıklarda daha iyi performans için alt hesap oluşturun.

Esnek API

Esnek API

Tüm alım satım emir ve işlem türleri API aracılığıyla mümkündür.

VIP destek

VIP destek

Kurumsal tüccarlar messenger aracılığıyla 7/24 destek alabilmektedir.

İşletmenizin İhtiyacı Ne? Bize Anlatın

Kripto uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

S.S.S.

En popüler sorulara cevaplar bir tık uzaklıkta

Sunucularınız Nerede Bulunuyor?

Sunucularımız Avrupa'da bulunmaktadır. Verimli alım satım için düşük gecikme süreleri sağlamakla beraber hassas finansal verileri korumak ve mevzuatlara uyumluluğu sağlamak için sıkı veri koruması sunarlar.

Alım Satım Komisyonlarınız Neler?

WhiteBIT'in alım satım komisyonları %0.1'i aşmamaktadır. Kripto piyasa yapıcı programımız hacim odaklıdır ve piyasa yapıcılar için -%0.01'e kadar, alıcılar için de -%0.02'ye kadar spot alım satımlarda, vadeli işlemlerde ise piyasa yapıcılar için -%0.01'e kadar ve alıcılar için -%0.025'e kadar azalmaktadır. Borsamızın yerel coini WBT'yi tutarak piyasa yapıcı komisyonlarını %100'e kadar, alıcı komisyonlarını da %90'a kadar düşürebilirsiniz. VIP programımız ayrıca komisyon indirimleri sağlamaktadır. VIP müşteriler piyasa yapıcılıkta -%0.001 geri ödemelerden, alıcılar da %0.03'e kadar indirimlerden yararlanabilir.

API ile Hangi İşlevsellikleri Sağlamaktasınız? Verilere ve Daha Fazlasına Erişmek Mümkün müdür?

WhiteBIT API, güvenli veri erişimi için OAuth 2.0 standardına uygun olan gizli ve herkese açık endpointler sunar. API, kripto borsası piyasa yapıcılarının; fon yatırma ve çekme, bakiyeler arası fon transfer etme, cüzdan bakiyesi ve geçmişini kontrol etme, WhiteBIT Kodları kullanma, emir yönetimi gerçekleştirme, emir geçmişini görme ve fon dönüştürme yapmalarını sağlar. API'miz sayesinde platformumuzun araçlarını sorunsuz bir şekilde entegre ederek sitenizde kullanabilir, kullanım kolaylığı ve işletmenizin imkânlarını artırabilirsiniz.

Platformunuzda Kaç Kayıtlı Kullanıcı Var ve Nerelerden Geliyorlar?

4 kıtada 4 milyon üzeri kullanıcımız bulunmaktadır: Avrupa Birliği (AB) – %60; Asya – %22; Güney Amerika – %15; Afrika – %2; Diğer – %1.

Kriptoda Piyasa Yapıcılık Nedir?

Kriptoda piyasa yapıcılık bir tüccar veya kripto piyasa yapıcılık şirketinin belli bir kripto para işlem çiftinde sürekli alım ve satım emirleri verdiği bir alım satım stratejisidir. Kriptoda piyasa yapıcılık, piyasa likiditesinin bulunmasını sağlar ve diğer tüccarların işlemlerinin tamamlanmasını kolaylaştırarak büyük fiyat değişiklikleri (slipaj) riskini azaltır.

Kriptoda Piyasa Yapıcılık Nasıl İşler?

Kripto piyasa yapıcıları, piyasa yapma platformunda belirli kripto paralar için sürekli alım ve satım emirleri veren tüccarlar veya firmalardır. Bunlar, alış ve satış fiyatları arasındaki fark olan spread'den kâr elde ederler. Piyasa yapıcılar aynı zamanda piyasada likiditeyi korumaya ve fiyat dalgalanmalarını azaltmaya yardımcı olurlar. Bu süreç genellikle, kripto paranın arz ve talebini dengede tutmak için piyasa koşullarına göre emirleri ayarlayan otomatik algoritmaları kullanır.

Özellikle Sizin Platformunuzda Kripto Piyasa Yapıcılığın Avantajları Nedir?

WhiteBIT Piyasa Yapıcı programı işlem hacmine göre spotta piyasa yapıcılara -%0.01, alıcılara -%0.02, vadeli işlemlerde de piyasa yapıcılara -%0.01 ve alıcılara da -%0.025 komisyon indirimleri sunmaktadır. Kriptoda piyasa yapıcılar alış ve satış emirleri arasındaki spread'i yakalamak için faydalı olmaktadır, kullanıcıların da böylece alım satım maliyetleri azalır ve işlemlerini daha rahat gerçekleştirebilirler.

Kripto Piyasa Yapıcılığın Geleneksel Piyasa Yapıcılıktan Farkı Nedir?

Kripto para piyasa yapıcılığı dijital varlıkları içerir, 7/24 çalışır ve kripto piyasalarının oynak doğası nedeniyle gelişmiş teknolojiye ve otomasyona büyük ölçüde bağımlıdır. Öte yandan, geleneksel piyasalar daha büyük olgunluğa, daha derin likiditeye sahiptir ve sabit işlem saatlerine odaklıdır. Kripto para piyasa yapıcılığında karşı taraflar perakende yatırımcılardan kurumsal yatırımcılara kadar değişebilirken, geleneksel piyasa yapıcılar tipik olarak broker gibi yerleşik finans kurumları ile etkileşimde bulunurlar.

Kripto Piyasa Yapıcılık Hizmetlerinin Riskleri Var mı?

Kripto piyasa yapıcılığı hizmetlerinde birkaç risk bulunmaktadır. Bunlar: 1. Kripto para piyasaları büyük oranda değişkenlik gösterdiğinden ani ve yüksek fiyat oynaklıkları kayıplara yol açabilir. 2. Düşük veya parçalı likidite bulunduğunda alım satımların istenilen fiyatlardan tamamlanması zor olabilir. 3. Gelişen veya değişkenlik gösterek kripto mevzuatları belirsizlik veya uyumluluk ile alakalı zorluklar getirebilir. 4. Rekabetin fazla oluşu kripto piyasa yapıcılar için sıkı bir spread ve azaltılmış alım satım kârlılığını beraberinde getirebilir.